top of page
ON KAPAK-IbrahimHakkiileTanisma.jpg

Eser Adı: İbrahim Hakkı İle Tanışma - Ömer ve Öbür Bilimler
Yazan&Çizen: Enis Temizel
Konu Etiketi: Hikaye & Çocuk Edebiyatı & Macera & Fantastik
Marka: GONCA ÇOCUK
ISBN: 978-605-73874-3-1
Baskı Tarihi: 1.Baskı - Eylül 2022
Eser Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 80
Cilt: Karton Kapak
Kağıt: Holman Kitap Kağıdı
Ebat: 13,5 x 19,5 cm

Eser Hakkında:

17. Yüzyılda yaşayan ünlü fizikçi Newton’un kurduğu bilim, kendimizle beraber çevremizde gördüğümüz hemen her şeyi ve aralarındaki ilişkileri matematik formülleriyle açıklar. Teknoloji ve uygarlık  bu günlere bu bilim sayesinde gelmiştir.

Ancak, 20. Yüzyılın başlarında kuantum biliminin doğmasıyla atomların içindeki dünya keşfedilmeye başlanınca görülmüştür ki, en derinde her şeyin özü enerjidir. Ve o enerjiler daha çok düşünce gibi hareket ederler. Yani işin içinde bilinç de vardır.

Böyle olunca bilim adamlarının kafası karışmıştır. Dağlar, binalar ve gezegenlerin bilimi hala Newton bilimidir. Ama ya atomların içindeki en küçük şeylerin dünyası?… O dünyanın çok farklı fizik kanunlarıyla çalıştığı görülmüştür. Kuantum dünyasını anlamak için bütün bilim adamları seferber olmuş ve İsviçre’de Cern adıyla dev bir laboratuvar kurulmuştur. Burada çalışmalar hala devam etmektedir.

Ömer arkadaşımız ölümsüz evliyaların yardımıyla çıktığı bilinç yolculuğunda, dünyayı ve evreni bu pencereden anlamaya çalışıyor. İlâhî bilgelik ile bilimin aynı şeyin iki yüzü olduğunu keşfediyor…

E-Kitap Olarak Satın Almak İçin;

Google-Play-Logo.png
bottom of page