top of page
kuranda_peygamberler_ön.jpg

Eser Adı: Kur'an'da Peygamberler ve Peygamberimiz : Dersler ve İbretler
Yayına Hazırlayan: Afif Abdülfettah Tabbara
Konu Etiketi: Tarih, İslam Tarihi, Araştırma, Siyer
Marka: GONCA YAYINEVİ
ISBN: 978-9944-790-352
Baskı Tarihi: 5.Baskı - Ekim 2018
Eser Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 600
Cilt: Ciltli Sert Kapak
Kağıt: Holman Kitap Kağıdı
Ebat: 19,5 x 27,5 cm

Eser Hakkında:

Bu kitabın müellifi peygamberlerin hayatını kaleme almış, onların kıssalarını günümüzün yaşanan vakaları halinde bize sunmuş, kısaca onlarla bizi bütünleştirmiştir.

Gerçi bu konuda bir çok kitaplar yazılmıştır. Fakat bu kitabın kendine Mahsus bir takım özellikleri vardır. Ana hatlarıyla bunları şöylece sıralayabiliriz.

Müellif, mesnetsiz ve hayal mahsülü haberlere asla itibar etmemiş, konuları incelerken Kur’an-ı Kerim’i ve diğer sahih kaynakları esas almıştır.

Okuyucu yönünden sadece âlimleri göz önünde bulundurmamış, oldukça makul ve orijinal bir üslupla her sınıf okuyucuya hitab edebilmiştir.

Peygamberlerin kıssalarını arz ederken, Kur’an-ı Kerim‘in mucize olduğuna her vesile ile işaret etmiş, kulağının haber verdiği olayları, arkeolojik araştırmaların neticeleri ve modern ilmin yeni buluşlarıyla da karşılaştırarak İslamiyetin gerçeklere dayanan bir din olduğunu göstermiştir.

Müellif, tarihi hadiseleri sadece aktarmakla yetinmemiş, bilakis günümüzün iktisadi, sosyal ve ahlaki problemlerine bu hadiseler açısından yaklaşmış ve tarihi Olaylardan çıkardığım ders ve ibretlerle bu problemlerin çözümüne ışık tutmuştur. Zaten Kur’an-ı Kerim in de bu kıssalardan maksadı, okuyucuların bunlardan ders ve ibret almasıdır.

Kitapta Hazreti Muhammed (s.a.v.)’ in hayatı, Kur’an-ı Kerim açısından ele alınmış, konular can alıcı noktalara temas edilerek işlenmiş ve okuyucuya Hazreti Peygamber ve İslamiyet hakkında tatmin edici bilgiler sunulmuştur.

İlk Onbeş Sayfayı İncelemek İçin Tıklayınız.

Online Satın Almak İçin;

87650256438692757713.png
babil-logo.png
bottom of page