top of page
timthumb.jpeg

Muhammet Hamdi Güner;1941 yılının Eylül ayında Akçakoca’da dünyaya geldi. İlkokulu, memleketi Akçakoca’da tamamladı. Ortaokul çağına geldiğinde medrese eğitimini Düzce’de rahmetli Mustafa Demirci ve Konya’da rahmetli Hasan Arıkan’dan görerek bitirdi.
1965 yılında Sakarya Müftülüğü’nde açılan Kur’an Kursu Öğreticiliği sınavını birinci olarak kazanıp, Bahçelievler Kur’an Kursu Öğreticiliği’ne atandı.
Görevi devam ederken birçok konferanslar ve seminerler verdi. 
Tüm bu faaliyetlerin yanında Marmara İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. Öğrencilik yıllarında İmamhatiplik görevini devam ettirdi.
1989 yılında İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1990’da Diyanet’in açtığı Vaizlik ve Müftülük sınavını kazandı. Aynı yıl Diyanet’in Antalya’da açtığı Vaizlik ve Müftülük Hazırlık Kursu’nu bitirip, Sakarya’nın Ferizli ilçesinde Müftülük kadrosu gelene kadar vaiz olarak, 1991’de ise müftü olarak atandı. 1994 yılında Konya’nın Yalıhüyük, 1994 yılında Bolu/Göynük, 2005 yılında Tekirdağ’ın Malkara ilçeleri Müftülükleri’ne atandı ve 2007 yılında emekli oldu.
Tüm bu görevleri yaparken “Orjinal Metodlu Kur’an Dili”, “Birkaç Uyarı Birkaç Kolaylık”, “Niçin Sünnet Olunur?”, “Namaz, Dua ve Surelerinin Mana ve Mesajları” adlarıyla dört kitap yazdı.
Yazar evli, dört evlat ve yedi torun sahibidir.

Eserleri;

Güncel

SagligimizveIslamON.jpg

Sağlığımız ve İslam

bottom of page