top of page
SagligimizveIslamON.jpg

Eser Adı: Sağlığımız ve İslam
Yazar: Muhammet Hamdi Güner
Konu Etiketi: Kişisel Gelişim & Sağlık & İslam
Marka: GONCA YAYINEVİ
ISBN: 978-605-7735-256
Baskı Tarihi: 1.Baskı - Mayıs 2022
Eser Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 144
Cilt: Karton Kapak
Kağıt: 60 gr. Holman Kitap Kağıdı
Ebat: 13,5 x 21 cm

Eser Hakkında:

 

Öteden beri ibadetlerin, özellikle namazın sağlığımız için çok önemli bir beden eğitimi olduğunu düşünmüşümdür. İnsanın en önemli organı olan “kalb”in en iyi şekilde secde halinde çalıştığı, hatta dinlendiği çok duyduğum iddialardandır. Ayrıca Peygamber (sas) efendimizin sağlıkla ilgili sözleri (hadis-i şerifleri) dikkatimi çekmiştir.

Bu nedenle Kur’an Kursu Öğreticiliği, bilahare imam-hatiplik ve İlahiyat Fakültesini bitirip Müftü olduktan sonra dinimiz İslam’ın sağlığa çok önem verdiği konusunda vaazlarda bulundum.

İlk olarak Sakarya/Ferizli’de ikincisi Konya’nın Yalıhüyük ilçesinde merkezde “Genç Kalmanın Çareleri ve İslam” başlığıyla verdiğim konferansları Bolu’nun Göynük (Fatih’in hocası Akşemseddin’in yattığı ilçe) Düzce’nin Kaynaşlı, Tekirdağ’ın Malkara ilçelerinin büyük köy ve kasabalarında “Genç Kalmanın Çareleri ve İslam” konusunda konferanslar verdim.

Sağlık Ocağı olan köylerde verdiğim bu konferansı ‘oradaki doktorlardan’ dinleyenlere birçok ifademi tasdik ettirdim. Hatta Göynük merkezde bu konferansa oradaki Sağlık Grubu Başkanını davet ederek: “Gelin siz de dinleyin. Sizin sahanıza giriyorum. Yanlışlarım varsa düzeltirsiniz” deyince: “Hayır ben sizi dinledim; çok doğru konuşuyorsunuz” dedi. Meğer Dedeler Köyü’nde konuşurken oranın Sağlık Ocağı Doktoru imiş ve beni orada dinlemiş.

Ayrıca birçok vatandaşımızın takdirlerine muhatap olduğum gibi “Sizin bu konferansınızdaki tavsiyeleri tutup şu rahatsızlığımdan kurtuldum” diyenler de oldu.

İşte böyle güzel bir geçmişi olan bu konferansımı bir kitapçık olarak tüm halkımıza sunuyorum.

Muhammed Hamdi GÜNER/Emekli Müftü

E-Kitap Olarak Satın Almak İçin;

Google-Play-Logo.png
bottom of page